پروتکسین و نقش ان در سلامتی طیورLast updated on
پروتکسین و نقش ان در سلامتی طیور

پروتکسین ، از جمله پروبیوتیک هایی است که در چند سال اخیر مورد توجه روز افزون مدیران مرغداری کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است. به این خاطر که پروبایوتیک ها روی تندرستی مرغ ها، آسایش و عملکرد سیستم ایمنی آنها تاثیر بسزایی دارد.

آزمایشات زیادی در مورد استفاده از پروتکسین در مرغ های مادر، تخمگذار و گوشتی صورت گرفته است.

تقریبا همگی آنها نشان دهنده نقش مثبت مجموعه ی پروبیوتیک ها ی پروتکسین در رشد و تقویت سیستم ایمنی بدون هیچ گونه محدودیت مصرف گوشت و تخم مرغ های تولیدی داشته  اند.

استفاده از پروتکسین در گله های مرغ تخمگذار و گوشتی باعث مدیریت بهتر تغذیه، کنترل آلودگی در گله،کاهش اسهال، کنترل بهتر بستر درنتیجه منجر به رشد همگن گله و تولید تخم مرغ بهتر و همسان تر و از طرف دیگر بدون هیچ گونه عوارض جانبی سبب بهبود سلامت کل گله می گردد.

بهترین شیوه استفاده از پروتکسین

بهترین شیوه ی مصرف افزودن مداوم آن به آب و خوراک مرغ هاست. پروتکسین را می باید پیش از افزودن به خوراک ، همانند ویتامین ها و مواد معدنی ضروری کمیاب با مقدار بیشتری از آرد ذرت یا سبوس گندم بخوبی مخلوط نمود و حجم آن را چند ده برابر نمود و بعد به کل جیره اضافه نمود.

 

مقدار مصرف برای مرغ تخمگذار
در مرحله رشد ۱۵۰گرم در هر تن دان
مرحله پیش از تولید ۱۰۰گرم در هر تن دان
مرحله تولید ۵۰گرم در هر تن دان

اگر آنتی بیوتیک در دان استفاده میکنید یا مجبورید دان را ضدعفونی کنیدمی توانید پروتکسین را به آب آشامیدنی مرغها بیفزایید.

در هفته ی اول هر ۱۰۰۰۰ جوجه ۵۰۰گرم پروتکسین در حجم معینی از آب یک بار در روز و پس از آن تا پایان دوره همان میزان مصرفی برای دان را در حجم معینی از آب یک بار در روز به گونه ای اضافه نمایید تا تمام جوجه ها استفاده کنند.  • فروردین 28, 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پیج اینستاگرام