رهاسازی انبوهی از تلفات مرغ گوشتی در حاشیه یکی از جاده‌های روستایی شهرستان اردستانLast updated on




رهاسازی انبوهی از تلفات مرغ گوشتی در حاشیه یکی از جاده‌های روستایی شهرستان اردستان

به گزارش سرویس خبری طیوران صنعت سید، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان ضمن هشدار درخصوص رهاسازی تلفات مرغ صنعتی در طبیعت، گفت: در راستای حفظ و حراست از سرمایه های کشور و همچنین ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه، شبکه های دامپزشکی به صورت شبانه روزی نسبت به پایش و مراقبت بیماری های دام و طیور اقدام می نمایند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان، «دکتر میثم استکی» در تشریح جزییات این خبرگفت: با توجه به گزارش واصله به این شبکه مبنی بر تخلیه و رهاسازی انبوهی از تلفات مرغ گوشتی در حاشیه یکی از جاده های روستایی شهرستان در اسرع وقت کارشناسان شبکه به محل عزیمت و با توجه به حساسیت موضوع و خطر جدی تهدید بهداشت جامعه و حمایت از سرمایه های کشور، با تشکیل یک گروه تخصصی پیگیری موضوع، نسبت به کاوش های لازم برای ردیابی منشا تلفات، شناسایی متخلفان و همچنین دفن بهداشتی اقدام صورت گرفت.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی مرغداران تلفات واحدهای مرغداری را بدون رعایت ضوابط بهداشتی در حاشیه جاده تخلیه کرده و موجب بروز خسارات اقتصادی عمده به دیگر واحدهای پرورش طیور می شوند.

دکتر استکی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان اردستان از نظر آمار مرغداری های صنعتی جزو شهرستانهای مطرح در سطح استان است لذا مراقبت و کنترل بیماری های طیور و بهداشت منطقه از حساسیت ویژه ای برخوردار است که این مهم نیازمند کمک رسانی و همکاری سایر دستگاه های نظارتی شهرستان می باشد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان در پایان افزود: رهاسازی تلفات طیور در طبیعت به دلیل ایجاد آلودگی زیست محیطی و اشاعه بیماری های طیور، تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و با افراد خاطی طبق ضوابط برخورد قانونی صورت می گیرد.



  • سپتامبر 22, 2019
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پیج اینستاگرام