تغذیه مناسب مرغ ها در تمامی فصولLast updated on
??تغذیه ی مناسب مرغ ها در تمام فصول

مرغ حیوانیست که غذا را خیلی سریع هضم میکند. برای کمک به حفظ تعادل غذایی در مرغ ها به نکات زیر دقت کنید.

۱-مرغ و تغذیه??

مرغ ها باید بر سر ساعت معینی و بصورت منظم غذا داده شوند. این کار از بروز استرس در انها جلوگیری می کند. غذا باید کافی و مهم تر از آن متنوع باشد.
بهترین حالت برای غذا دادن دو وعده در روز است؛ یکی صبح زود(حدود ساعت ۶-۷) و وعده ی دیگر در بعد از ظهر(حدود ساعت ۴ یا ۵).

۲-مواد غذایی پایه ای?

مرغ هر چیزی را می خورد. برای سلامت بیشتر آنها بهتر است از ذرت، گندم، یونجه، جو و سویا وپلیت در برنامه ی غذاییشان استفاده شود. همچنین اضافه کردن شلغم، کاهو، کلم و حتی استخوان و اندکی پودر گوشت ویا پودر ماهی به شادابی و سلامتی آنها کمک شایانی می کند.

به مرغ هایی که موظف به تولید تعداد زیادی تخم هستند گیاهانی دارای روی مانند کلزا و خردل داده می شود. همچنین برای سخت شدن پوسته تخم ها بادی از ترشک در برنامه ی غذایی استفاده کرد.

۳-تغذیه در فصول مختلف?

کاهو، کلم و ترشک در تابستان به مفدار زیاد در مخلوط غذایی مرغ ها قرار داده شود. همچنین از اسفناج نیز استفاده کنید. می توان از علوفه ی هرز باغچه ها هم استفاده کرد.

در فصل گرم سال، وزمان پرریزی، نیاز به یک تغذیه ی مناسب است. پرریزی مرغ ها را ضعیف می کند و ممکن است اشتهایشان را از دست دهند. در نتیجه نیاز به یک برنامه ی غذایی متنوع و خوشمزه دارند. هم چنین بهتر است از پودر روی در غذا استفاده شود.
ویا شربت زینک سولفات در ابخور حیون برای تامین مواد معدنی مورد نیاز در دسترس حیون باشه.

املاح مورد نیاز برای مرغ های تخم گذار - کلسیم و فسفر
ادامه مطلب

در فصل زمستان جهت افزایش تولید تخم درصد ذرت و جو و مواد پروتینی و معدنی باید افزایش یابد.

در طول سال مرغ ها نیاز به غذای حیوانی دارند. بدین جهت میتوان از تکه های گوشت خشک شده اسیاب شده یا پودر ماهی و استخوان های چرخ شده استفاده کرد.

✅نکته آخر:

?توجه داشته باشید که همیشه باید آب فراوان و تمیز در اختیار مرغ ها قرار داده شود. آن را دوبار در روز در وعده های غذایی عوض کنید. در زمستان از آب گرم در هنگام غذا دهی استفاده کنید. همچنین اگر مرغ های شما در زمین ها آزاد زندگی نمی کنند مقداری سنگ ریزه وپوست صدف ?در اختیار آنها قرار دهید. این کار برای هضم غذا ضروریست
تیم تحقیقاتی دکتر حسینی  ۰۹۱۱۱۱۵۴۴۸۵  • آبان ۱۵, ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پیج اینستاگرام